Úprava vody v bazénu

Dávkovače chemických látek


Dávkovače chemických látek jsou levnější variantou pro pravidelné dávkování chemických látek a údržby vody v bazénu. Pomocí tablet v zásobníku dávkovače, kde protéká voda pokaždé, kdy sepne bazénová filtrace, je do vody dávkováno množství chlóru dle potřeby, kterou zvolíme. Tímto zabráníme tvorbě řas a bakterií ve vodě nejen v době, kdy bazén užíváme, ale i v době dovolené. Dávkovač chemických látek lze napojit pomocí hadiček nebo do potrubí.

Úprava vody slanou vodou – bazénová sůl

Zařízení na sanitarizaci vody v bazénech – Ecomatik pracuje na bázi elektrolýzy mírně slané vody v bazénu. Přidáním soli do bazénové vody. V bezénu se slanou vodou vytvoří systém Ecomatik chlór díky štěpení molekul soli (NaCl), které se rozdělí na sodík (Na) a chlór (Cl). Této reakce je dosaženo nízkým napětím v nerozpustných elektrodách. Elektrolýzou dochází k uvolňování volného chlóru a k okamžité desinfekci vody. Tímto způsobem ošetřená voda nezapáchá chemikáliemi, protože systém zabraňuje vzniku chloraminu, který je příčinou nepříjemného zápachu.

Z hlediska zdraví a ekologie životního prostředí je tento proces úpravy vody jednoznačně nadřazený nad dosud používanými systémy úpravy a sanitarizace vody v bazénech. Ecomatik lze instalovat ve výřivých vanách, do bazénů všech velikostí, pro plavecké bazény, rekreační střediska.

Zařízení Ekomatik najdede v sekci bazénové příslušenství.

UV lampa do bazénu


UV lampy vytvářejí sterilní prostředí v bazénové vodě, a to tak , že vydávají záření, které má bakteriální účinky. Uvnitř UV lampy protéká kolem křemenného skla voda, která je ozařována. V důsledku délky jednotky je voda vystavena větší dávce záření po zvláště dlouhou dobu, nerezový vnitřek odráží UV-C záření a tím se zvyšuje účinnost přístroje o 35%. Výrobek SPA&POOL poskytuje čistou, čerstvou a průzračnou vodu jednoduchým, účinným způsobem, který je ohleduplný k životnímu prostředí. UV lampy likvidují řasy v bazénu, ale proti bakteriím z lidské pokožky a opalovacích krému je potřeba provést 1× za 14 dní chlórovou desinfekci.

Výhody ošetření vody bazénovým UV sterilizátorem:

UV lampy najdete v sekci bazénového příslušenství.

Ionizování vody

Obě tyto zařízení umožňují údržbu bazénové vody s 90% úsporou chlóru nebo s podobných látek na desinfekci bazénové vody. Pracují na bázi řízeného uvolňování iontů mědi, stříbra a zinku, které ničí bakterie a řasy.
K uvolňování iontů stříbra, mědi a zinku dochází pouze v součinnosti s filtrační jednotkou do bazénu, kde voda protéká mezi elektrodami v nádobce, která je napojena do přívodního potrubí.

Obě tyto zařízení udržují čistou vodu, ničí řasy a bakterie v bazénu, změkčují vodu. Tato zařízení jsou vhodná pro alergiky, nedráždí oči ani pokožku. Stejně jako UV lampy, tato zařízení likvidují bakterie a řasy, ale pro likvidaci bakterií z lidské pokožky a opalovacích krémů je potřeba 1× za 14 dní provést desinfekci.U za­řízení Laguna a Amur používáme přípravek Amurit, který nahradí dávkování chlóru.

Automatické dávkovače

1. Asin aqua redox – automat pro řízení kvality bazénové vody. Dávkuje předem nastavené množství desinfekce a udržuje její maximální úroveň podle předem nastaveného redox potencionalu. Udržuje zvolenou hodnotu pH. Díky tomu je vody vždy čirá, nezávadná a nazapáchá po chlóru. Automat je vybaven redoxovou sondou na měření desinfekční úrovně. Neměří koncentraci chloru.


2. Asin aqua – automat pro řízení kvality bazénové vody. Měří koncentraci a dávkuje desinfekci, udržuje pH. Automat je vybaven membránovou sondou na přímé měření obsahu volného chlóru ve vodě. Tom umožňuje velmi přesné řízení koncentrace chloru. Díky tomu je voda vždy čistá, nezávadná a nezapáchá po chlóru.
Asin Aqua
3. Asin aqua ext – funguje stejně jako asin aqua s tím, že umožňuje připojení teploměru a externího informačního displeje.
Asin Aqua display.jpg
4. Asin aqua profi – automat pro řízení bazénové vody a řízení technologie pro veřejný sektor s nejvyššími požadavky na přesnost řízení. Zařízení měří pH, reich, chlor volný, hlídá hladinu a měří teplotu


5. Asin aqua dose – nejjednodušší automat pro řízení kvality bazénové vody. Měří a reguluje pH a programovatelně dávkuje desinfekční prostředek. Koncentrace desinfekce se neměří pouze se nastavuje její množství dávkované v časovém úseku.

6. Asin aqua pH – regulátor pH pro dávkování kapaliny na úpravu pH v bazénové vodě.

7. Bezchlorová úprava vody Asin aqua Sanosil

Popis zařízení: automacké zařízení které udržuje pH, dávkuje přednastavené množství sanosilu.Naměřené hodnoty se zobrazují na displeji.

Desinfekce Sanosil využívá synergického efektu dvou základních komponent. Peroxidu vodíku, ten zajišťuje oxidační složku přípravku, a koloidního stříbra, které zabezpečuje širokospektrální desinfekci bazénové vody. Výsledek stojí za to. Sanosil má široký rozsah účinnosti proti bakteriím, virům, houbám a plísním. Kombinovaný efekt oxidace a oligodynamiky stříbra vytvořil dovufázový produkt, který je na rozdíl od jiných dezinfekčních prostředků schopný zničit biofilmy. Tento proces je velmi důležitý při ničení virů a bakterií, které vytvářejí takzvané biofilmy.Jedná se o přizozenou ochranu. Kyslík, oddělený z peroxidu vodíku, ničí biofilm, čímž umožní stříbru bez překážek zničit bakterie nebo viry. Koloidní stříbro je dokonalý, přírodní, netoxický, bezpečný prostředek proti bakteriím, virům, plísním a jednobuněčným parazitům bez jakýchkoliv vedlejších účinků.

Výhody dávkovacího zařízení asin aqua sanosil – již nikdy zelená voda v bazénu

Ke stažení – Srovnání chlor vs. Sanosil

Bazénová chemie

Pravidelným používáním a správným dávkováním bazénové chemie zajistíme komplexní péči o vodu ve vašem bazénu po celý rok. Bazénovou vodu lze ošetřovat chlorovými a bezchlorovými přípravky. Jen ve stručnosti Vám představíme výrobky pro údržbu vody, a to od základních, které bychom měli dávkovat pravidelně až po ty, které používáme při řešení problémů s bazénovou vodou a na údržbu samotného bazénu.

Dříve, než začneme udržovat bazénovou vodu, musíme se rozhodnout, jestli budeme vodu v průběhu sezóny dezinfikovat pomocí chlorových, nebo bezchlorových přípravků. Výhodou bezchlorových, tj. kyslíkových přípravků je, že voda není cítit po chloru, nedráždí oči ani sliznici. Jejich nevýhodou je vyšší pořizovací cena a náročnost na přesné a pravidelné dávkování. Přechod z jednoho způsobu dezinfekce na druhý je během jedné sezóny možný, ale je nutné stávající přípravky přestat dávkovat na dobu 3 – 5 dnů. Po napuštění vody do bazénu je nutné nejprve změřit hodnotu pH. K tomu užíváme Tester pH a chloru nebo kyslíku (podle toho, jakými chemikáliemi vodu ošetřujeme). Optimální hodnota pH bazénové vody je 7,2 – 7,6. Pokud je hodnota pod urovní 7,2 je nutno do bazénu nadávkovat pH plus. Pokud je hodnota nad úrovní 7,6 je potřeba nadávkovat do bazénu pH minus. Hodnotu pH je potřeba rovnat z důvodu účinnosti dezinfekčních přípravků (chlor, kyslík).

K snížení tvrdosti vody je vhodné použít Stabilizátor tvrdosti, který vyváže nežádoucí minerály, jež by mohly způsobit různá zabarvení vody a zákaly.

Při použití dezinfekčních prostředků na bázi aktivního chloru používáme na začátku sezony přípravek Chlor start. Ten nadávkujeme pro počáteční dezinfekci bazénové vody. Ideální hladinou volného chlóru je 0,3 – 0,5mg/l. Pokud do 24 hodin po prvotním nadávkování bude hladina volného chloru nízká, přidáme další množství tohoto přípravku. Pro další údržbu bazénové vody používáme Chlorové tablety do bazénu (Maxi nebo Mini, dle velikosti bazénu) nebo Kombi tablety (Maxi nebo Mini, dle velikosti bazénu), které zároveň působí proti řasám a obsahují v sobě vločkovač k odstranění zakalení vody.

Při použití prostředků na bázi aktivního kyslíku je možno zvolit buď pevný Oxi šok nebo tekutý Oxi šok, které se dávkují tak, aby se hodnota aktivního kyslíku pohybovala v rozmezí 8 – 15mg/l.

Při výskytu řas, které způsobují zelené, hnědé nebo nažloutlé zabarvení bazénové vody, kluzké a mazlavé dno a stěny bazénů a nepříjemný zápach vody, je vhodné použít účinný prostředek Odstraňovač řas, jehož účinkem dojde k jejich zahubení. Zejména v letních měsících je vhodné jako preventivní opatření proti řasám použít Chlor šok nebo Oxi šok (podle toho, užíváte-li chlorovou, nebo kyslíkovou chemii).

Při výskytu zákalu vody v bazénu se pokoušíme nejprve zjistit jeho příčinu. Možnými příčinami jsou vysoké pH nebo rozptýlení jemných mechanických nečistot nebo organických sloučenin. V tomto případě doporučujeme nadávkovat buď tekutý Vločkovač, nebo ve formě pevného Vločkovače (granulát), které způsobí shluknutí nečistot ve formě vloček. Ty je nutné odstranit vysavačem mimo bazénový filtr.

Načištění bazénových stěn pužíváme Gelový čistič. Tento přípravek je vhodné použít také pro čištění bazénových stěn před zazimováním bazénu. Zazimování bazénu provedeme odpuštěním vody pod recirkulační tryky a pod skimmer. Do vody přidáme přípravek Zazimovač, který zabrání růstu řas a vzniku zákalu v zimním období. Přípravek nezabrání zamrznutí bazénu!!

Pro ošetřování vody v zahradních jezírkách je určen Čistič Bio jezírek, enzymatický prostředek neškodný pro vodní živočichy a rostliny. Odstraňuje zápach a omezuje tvorbu kalu.

Vyzkoušet můžete také tepelná čerpadla.

Aktuality

Uzavření prodejny

Vážení zákazníci, během výstavy For Arch, která se koná 19.-23.9.2017 bude náš showroom uzavřen. Svoje požadavky zasílejte na mail: info@bazeny-brandejsky.cz.Budeme Vás kontaktovat v co nejkratším termínu.

Pozvánka na výstavu For Arch 2017

Vážení zákazníci , zveme Vás na výstavu For Arch, která se koná 19.-23.9.2017.

Velikonoce – zavřeno

14.4. a 17.4. bude naše prodejna uzavřena a to i v sobotu 15.4.2017. Děkujeme za pochopení a těšíme se na vás po Velikonocích. Více »

Další novinky »

Předváděcí centrum Bazény Brandejský

Bříství 18
Křečhoř - Kolín
mapka

mobil: 602 318 190
tel.: 321 719 176
e-mail: info@bazeny-brandejsky.cz
Kontakt

Napište nám

Napište nám
  1. (vyžadováno)
  2. (vyžadován platný e-mail)
  3. (vyžadováno)
 

cforms contact form by delicious:days

fader
bazeny-na-klic
bazen2010
bazen
bazen2008
Předchozí Starý za nový 1 Stavby bazénů na klíč 2 SliderX 3 Slide 4 Slide 2 5 Další